Technika grzewcza i sanitarna

Historia firmy

Import

Przez długie lata firma Kanwod w dużym stopniu sama importowała towary z zagranicy. Dzięki współpracy z firmami włoskimi (lata 1998 - 2009) na rynek polski trafiły takie marki jak:

  1. Baterie Fratelli Rossi
  2. Baterie Zazzeri
  3. Produkty firmy Icma
  4. Ceramika Azzurra
  5. Grzejniki stalowe Imas

Przedsiębiorstwo sprowadzało towary także od naszych zachodnich sąsiadów, z Niemiec (lata 1998 - 2004):

  1. Ceramika oraz baterie Ideal Standard
  2. Produkty marki Kaldewei

Bezpośrednia współpraca z wyżej wymienionymi firmami została zakończona na skutek zmian rynkowych, a także reorganizację polityki firmy. Na chwilę obecną stawiamy na rozwój polskiej gospodarki poprzez współpracę z polskimi przedsiębiorstwami.

Dodatkowe formy działalności

Historia przedsiębiorstwa łączy się nie tylko z handlem. Pod logiem firmy Kanwod funkcjonował dodatkowo transport międzynarodowy. W jego skład wchodziło pięć tirów, które przewoziły ładunki po całej Europie. Okres ten przypadał na lata 1998 – 2009. Lata 1998 – 2003 to także czas, w którym firma Kanwod produkowała wysokiej jakości wężyki w oplocie.

Siedziba

Pierwsza siedziba firmy mieściła się w Krakowie na ulicy Powstańców Wielkopolskich 22 (lata 1990 – 1994). Następne lata działalności firma spędziła na ulicy Klimeckiego 10, aż do roku 2000. Rok ten można uznać za jeden z ważniejszych momentów w historii firmy Kanwod. W tym momencie nastąpiła przeprowadzka do nowej siedziby przy ulicy Saskiej 12 i 14, gdzie przedsiębiorstwo funkcjonuje do dziś we własnych obiektach.

Grupa SBS

Przełomową chwilą dla firmy stało się wstąpienie do Grupy SBS. Kanwod przynależy do grupy od czerwca 2007 roku.